У Вищому антикорупційному суді добігає кінця судовий процес над колишнім головою Тернопільської обласної ради Михайлом Головком, якого звинувачують в отриманні неправомірної вигоди. Вирок колишній високопосадовець міг почути вже 24 квітня, однак цьому завадив адвокат, який під час своєї фінальної промови виступав вкрай довго — протягом чотирьох годин, до завершення робочого дня.
Про це повідомляє Високий замок.
Ймовірно, що вердикт суду Михайло Головко дізнається, швидше за все, 30 квітня, на день коли призначено наступне засідання.
Свій затяжний виступ захисник ексголови обласної ради мотивував тим, що… довго готувався до своєї промови. Від 14.00 до 18.00 адвокат переконував суд, що його клієнт ні в чому не винен.
«У період з початку березня 2023 року, але не пізніше 9 березня 2023 року, до 6 червня 2023 року, будучи головою Тернопільської обласної ради, тобто службовою особою, яка займала особливо відповідальне становище, Головко неодноразово висловлював Ярмоленку прохання надати для нього неправомірну вигоду у розмірі 10% (приблизно 612 тис. грн) від сум, перерахованих на користь ТОВ „Авакс Проф“… Надалі, 26.06.2023 року, приблизно о 7 годині 7 хвилин, Головко, будучи службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, маючи корисливий мотив, зустрівся з Ярмоленком у дворі будинку за адресою: м. Тернопіль, вул. Наливайка…, де діючи умисно, з метою незаконного збагачення, отримав від Наливайка 612 тис. грн — як неправомірну вигоду… Крім того, М. Головку інкримінується незаконне придбання та зберігання боєприпасів за місцем роботи і проживання…», – переконував суддів адвокат.
За сукупністю кримінальних правопорушень сторона обвинувачення просила суд призначити М. Головку покарання у виді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням владних повноважень, організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях державної та комунальної форм власності на 3 роки та конфіскацію всього належного майна, того, що було арештоване.
Прокурор також клопотав перед судом, щоб з метою належного виконання вироку до набрання ним законної сили застосувати відносно обвинуваченого М. Головка запобіжний захід у виді тримання під вартою — і взяти його під варту прямо у залі суду.
Інше клопотання сторони обвинувачення — конфіскувати в дохід держави мобільний телефон М. Головка, заарештований як ключовий доказ, грошові кошти на суму 612 тисяч гривень повернути до фондів НАБУ, а вилучені в обвинуваченого боєприпаси передати у розпорядження ЗСУ.
Водночас сторона захисту просила суд визнати недопустимими доказами матеріали обшуку автомобіля, де було знайдено неправомірну вигоду.
Всі ці клопотання суд оцінюватиме у нарадчій кімнаті під час підготовки рішення у справі.
Адвокати кажуть, що на зміст вироку може вплинути і та обставина, що Михайло Головко — багатодітний батько, виховує чотирьох синів…
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.