Адвокатам, яких поранено або які втратили житло Національна асоціація адвокатів України надала допомогу

Відбулося чергове засідання Опікунської ради НААУ за участю Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Опікунська рада розглянула понад 30 заяв про надання допомоги адвокатам, які звернулися щодо компенсації повної або часткової втрати майна і житла, відсутності коштів на життєво необхідні ліки тощо.

На жаль, серед адвокатів уже є загиблі внаслідок бойових дій. 2 родини загиблих адвокатів, обидва – з Харківщини, отримали по 100 тис грн допомоги благодійного фонду НААУ.

50 тисяч гривень Опікунська рада виділила важко пораненому адвокату, який проходить тривале лікування у Львові.

Допомогу отримали адвокат з Волновахи, який повністю втратив житло і має важке захворювання; та понад 20 адвокатів, які подали заяви про часткове руйнування їхнього житла. Більшість заяв у цій категорії – від адвокатів з Маріуполя.

Опікунська рада також надала підтримку адвокату, який є інвалідом і має опікунство над неповнолітньою дитиною, а також двом адвокатам похилого віку. Допомогу благодійного фонду НААУ отримали адвокати, які потребують життєво необхідних ліків.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.