Адвокату з Києва повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 190 КК

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та повідомлено про підозру адвокатці, яка намагалась схилити підзахисного до надання неправомірної вигоди колегії суддів та вчиняла шахрайські дії ( ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 190 КК України).

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Згідно з матеріалами слідства, підозрювана, будучи адвокатом у кримінальному провадженні, здійснювала захист обвинуваченого у вчиненні особливо тяжких злочинів, у тому числі в умисному вбивстві.

У вказаному кримінальному провадженні обвинувачений перебуває під вартою.   Під час здійснення адвокатських функцій, підозрювана шляхом обману з метою заволодіння грошовими коштами намагалась схилити клієнта до надання їй 10 тис. дол. США начебто для передачі колегії суддів за заміну запобіжного заходу з тримання під вартою на інший, не пов’язаний з позбавленням волі.

Також з цією ж метою вона наполягала на сплаті їй особисто 50 тис. грн. за начебто надання «правової допомоги», а фактично за посередницькі функції при передачі неправомірної вигоди.

Документування вказаних злочинів правоохоронцями проводилось в декілька етапів. Так, у березні 2023 року в ході зустрічі адвокат отримала першу частину обумовлених грошових коштів. 4 квітня 2023 року після отримання решти коштів у сумі 10 тис. дол. США та 45 тис. гривень адвокатку затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Наразі тривають невідкладні слідчі (розшукові) дії. Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Заходи з викриття правопорушення проводилися прокуратурою спільно зі слідчими СУ ГУ НП у місті Києві та працівниками ГУ «Д» ДЗНД СБ України.