Повідомлено про підозру адвокату, яка підробила супровідний лист Печерського райсуду Києва: ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 358 КК

Прокурор повідомив про підозру столичному адвокату, яку викрили на шахрайстві та підробці офіційних документів. На сьогодні досудове розслідування у справі завершено, відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У межах досудового розслідування встановлено, що адвокат підробила супровідний лист Печерського районного суду м. Києва та використала інші підробленні документи для заволодіння шляхом обману грошовими коштами у сумі понад 4 млн грн, які були заарештовані в межах розслідування іншого кримінального провадження та передані в управління АРМА.

Дії адвоката кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції, чинній до 11.08.2023) та ч. 2 ст. 358 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Зауважимо, що рішення про зняття арешту з вищезазначених коштів ухвалила суддя Печерського районного суду м. Києва, обґрунтувавши своє рішення начебто належністю цих коштів іншому громадянину, а не обвинуваченому у справі. Проте жодних правових підстав для ухвалення цього рішення у судді не було, оскільки клопотання, яке вона розглядала, не містило фактичних даних, що підтверджували б належність вилучених коштів іншій особі. Дії судді кваліфіковані за ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України

На сьогодні обвинувальний акт стосовно судді перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.