Адвокатура підтримала зміни щодо розширення поняття “недопустимий доказ” і введення терміну “очевидно недопустимий доказ”

Відповідний правовий аналіз проєкту Закону України «Про внесення деяких змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань кримінального провадження» (реєстр. № 7634 від 04.08.2022) здійснив Комітет з кримінального права та процесу НААУ.

Листом Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності від 11.08.2022 р. до НААУ запропоновано висловити правову позицію щодо цього законопроєкту. 

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Змінами до Кримінального процесуального кодексу України пропонується більш розширене визначення терміну «недопустимий доказ» і вводить правову категорію «очевидно недопустимий доказ». Законопроєкт передбачає правовий механізм визнання доказу недопустимим і правовий статус похідних доказів, отриманих від «недопустимого» та «очевидно недопустимого» доказів.

Законодавча ініціатива визначає процесуальні можливості судового контролю за виконанням ухвал слідчих суддів і встановлює порядок його застосування – звернення до слідчого судді, який постановив ухвалу, за встановленням строку для її виконання та обов’язкового повідомлення слідчого судді про виконання судової ухвали.

Крім того, законопроєктом врегульовується питання закриття судових проваджень, відкритих за клопотаннями учасників у випадках, коли вже судові рішення з таких питань постановленні. Також розширюється можливість оскарження ухвал слідчих суддів, постановлених не на користь особи, яка ініціювала судовий розгляд та була відсутня під час розгляду піднятих питань.

За результатами здійсненого правового аналізу НААУ підтримала законодавчу ініціативу.