Адвокатура проведе круглий стіл щодо порушень професійних прав та гарантій адвокатів під час кримінального провадження

НААУ за ініціативою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності організовує круглий стіл на тему: «Гарантії прав адвокатів та адвокатської діяльності під час кримінальних проваджень».

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Актуальність проведення заходу обумовлена тим, що під час здійснення кримінальних проваджень, в т.ч. під час оглядів, обшуків приміщень та інших володінь адвокатів, реалізації ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні адвокатів, відбуваються грубі порушення вимог ст. 23 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та ст. 161 КПК України.

Підняття проблемних питань здійснюється з метою усунути порушення вимог закону, котрими держава має забезпечити гарантії адвокатської діяльності, створення єдиної дієвої практики та механізмів для невідкладного усунення порушень прав.

Питання для обговорення:

  1. Суб’єкти звернення з клопотаннями про надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщення та/або іншого володіння адвоката.
  2. Зміст ухвал слідчих суддів щодо надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщень  та іншого володіння адвоката з врахуванням гарантій адвокатської діяльності та прав адвокатів.
  3. Вимоги щодо належної реалізації ч. 2 ст. 23 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
  4. Механізм обмеження дій правоохоронців, які здійснюють обшук (огляд) у приміщеннях та/або інших володіннях адвоката.
  5. Огляд та вилучення документів, які отримані адвокатом під час здійснення професійної адвокатської діяльності.
  6. Складання процесуальних документів (протоколів обшуку (огляду) з додатками).
  7. Огляд та дослідження вилучених речей та документів адвокатів та складання процесуальних документів.

Доповідачі:

Голова та члени Ради Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ: Клочков Володимир, Надіч Нонна, Наум Віталій.

Запрошені: 

Представники Офісу Президента України, Ради суддів України, Офісу Генерального прокурора, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Міністерства внутрішніх справ.

Модератор:

Клочков Володимир – Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ

Дата і час проведення: 12 квітня 2023 року о 13:00 год. Формат заходу – онлайн (Zoom, Facebook НААУ). Реєстрація для участі за посиланням: https://cutt.ly/P7awMjs.