Адвокатура відстоює недопустимість зловживання правоохоронцями своїми процесуальними правами та порушення професійних гарантій адвокатів

За ініціативою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ відбувся круглий стіл «Гарантії прав адвокатів та адвокатської діяльності під час кримінальних проваджень».

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Доповідачами виступили представники Комітету – Клочков Володимир, Надіч Нонна, Наум Віталій та Циганков Андрій. Окрім цього, долучились до заходу слідчі Державного бюро розслідувань – Олена Халанчук, Костянтин Костантінов та представник Офісу Генерального прокурора – Максим Чумак.

Представниками Комітету озвучено проблематику проведення обшуків у адвокатів та недопустимості вилучення інформації з адвокатською таємницею, процедуру повідомлення Комітету про слідчі (розшукові) дії та інші поширені порушення професійних гарантій адвоката.

Голова Комітету Володимир Клочков нагадав адвокатам щодо недопустимості добровільної видачі матеріалів, що містять інформацію з адвокатською таємницею, без згоди клієнта та розголошення адвокатської таємниці. Окрім цього, учасниками обговорено:

  1. Суб’єктів звернення з клопотаннями про надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщення та/або іншого володіння адвоката.
  2. Зміст ухвал слідчих суддів щодо надання дозволу на проведення обшуку (огляду) приміщень та іншого володіння адвоката з врахуванням гарантій адвокатської діяльності та прав адвокатів.
  3. Вимоги щодо належної реалізації ч. 2 ст. 23 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
  4. Механізм обмеження дій правоохоронців, які здійснюють обшук (огляд) у приміщеннях та/або інших володіннях адвоката.
  5. Огляд та вилучення документів, які отримані адвокатом під час здійснення професійної адвокатської діяльності.

Учасники засудили зловживання представниками правоохоронних органів своїми процесуальними правами та порушення професійних гарантій адвокатури України в особі кожного адвоката.

Трансляція круглого столу доступна для перегляду за посиланням