Адвокати Федитник та Зорін добились виправдувального вироку у справі за обвинуваченням колишнього депутата Сольвара

Вищий антикорупційний суд розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням народного депутата України VІІ скликання у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

За версією сторони обвинувачення, упродовж 2017-2018 років екснардеп отримав неправомірну вигоду для себе, яка полягала у користуванні готельним номером, оплаченим за рахунок бюджетних коштів, на яке він фактично втратив право у зв’язку з отриманням у спадок квартири у Києві.

За наслідками судового розгляду колегія суддів встановила відсутність у діянні колишнього народного депутата України складу кримінального правопорушення – зловживання владою. А саме, стороною обвинувачення не доведено використання ним своїх владних повноважень для прийняття рішення про здійснення компенсації винайму готельного номера або відмову у здійсненні такої компенсації. Колегія дійшла висновку про вчинення обвинуваченим злочину проти власності – шахрайства, але зміна кваліфікації судом на більш тяжку статтю закону про кримінальну відповідальність не допускається у зв’язку із погіршенням його становища.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж 30 днів з дня проголошення.

Із повним текстом вироку та мотивами суду можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером 991/3966/20.

Нагадаємо, раніше суд визначив Сольвару запобіжний захід у вигляді 370 тис. грн застави. Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала справу для розгляду по суті до ВАКС. Під час підготовчого засідання адвокат екснардепа подав клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на особисте зобов’язання. Суд його задовольнив.