Адвокати юридичної компанії Міллер наполягають на тому, що у діях Коболєва немає складу злочину

Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляцію на рішення суду першої інстанції щодо обрання Андрію Коболєву запобіжного заходу. Слідчі судді частково задовольнили клопотання САП та визначили йому заставу у сумі 229 мільйонів гривень. 

Про це повідомляє Юридична компанія Міллер.

На думку сторони обвинувачення А. Коболєв, нібито усвідомлюючи законодавчі обмеження щодо розміру премій, ініціював розгляд питання про преміювання перед Наглядовою радою НАК «Нафтогаз».

Суд прийняв частину аргументів сторони обвинувачення. На жаль, відсутність у А. Коболєва повноважень та відповідальності за прийняття рішення про визначення розміру премії Наглядовою радою не стало переконливим аргументом сторони захисту. 

Захист наполягає на тому, що у діях Коболєва немає складу злочину. Він є високоефективним менеджером, який наважився на безпрецедентний крок — боротьбу із російським енергетичним зашморгом, коли цей тренд ще не був активно підтримуваний у Європі так, як зараз.

У своїй промові на суді Андрій Коболєв зазначив, що з 2014 року жоден з президентів та премʼєр-міністрів України вже не був вимушений йти на поступки росіянам через газове питання чи гасити газові борги шляхом передачі стратегічних бомбардувальників. «Ми б ніколи не виграли Стокгольм без реформи корпоративного управління, яка забезпечила передачу ключових рішень професіональним та некорумпованим фахівцям», — проте в цьому кримінальному провадженні ідея незалежної Наглядової ради, яка вільна у своїх рішеннях, не знайшла підтримки.

Апеляційна палата вирішила застосувати запобіжний захід: заставу в розмірі 229 млн грн.