Адвокати презентують методичні рекомендацій “Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?”

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права та Комітету з цивільного права та процесу спільно з Вищою школою адвокатури організовує презентацію методичних рекомендацій “Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?”.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Актуальність: шлюбно-сімейні відносини та відносини приватної власності тісно взаємопов’язані з інститутом спадкування майна. Після смерті одного з подружжя в іншого з подружжя з’являється необхідність в отриманні кваліфікованої та фахової правової допомоги щодо оформлення своєї частки в спільному майні подружжя. Так, покоління змінюються, а проблеми спадкування подружнього майна залишаються актуальними. Питання регулювання спадкових відносин подружжя вимагає особливої уваги та комплексного підходу.  Адже чинне цивільне законодавство та судова практика, що склалася в результаті вирішення спадкових спорів із цих питань, визначають широкий спектр стратегій дій адвоката або представника щодо знаходження оптимального та найбільш раціонального вирішення проблеми клієнта.

3 січня у НААУ опубліковано методичні рекомендації “Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?”, які підготовлені Комітетом з сімейного права НААУ та Секцією спадкового права Комітету з цивільного права та процесу НААУ. Автори посібника на презентації розкриють особливості ведення такої категорії справ, а також взаємодії адвоката з нотаріусом.

Питання для обговорення

  • 1. Настання смерті одного з подружжя: перша консультація адвоката.
  • 2. Особливості спадкування частки померлого подружжя у спільному майні іншими спадкоємцями.
  • 3. Типові проблеми при укладенні та виконанні спадкових договорів.
  • 4. Якщо клієнт успадкував борги?
  • 5. Спадкування корпоративних прав: як забрати своє?
  • 6. Спадкові права дитини: найпоширеніші питання та спростування хибних уявлень, що виникають у практиці.

Доповідачі: адвокати, члени комітетів НААУ – Олексій Мотилюк, Тетяна Жидачек, Людмила Гриценко, Тамара Денисова, Вікторія Сандулєєва, Лариса Гретченко.

Запрошені: представники Нотаріальної палати України.

Модератор: Ганна Гаро – адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.

Дата і час проведення: 2 лютого 2023 року, 14:00 – 17:00. Формат заходу – онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША). Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3QIdY8P. Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.