Арештовано товарні знаки компанії російського олігарха Михайла Фрідмана на 2 млрд грн

За ініціативи Бюро економічної безпеки України накладено арешт на товарні знаки загальною вартістю понад 2 млрд грн, що належать кіпрській компанії.  

Про це повідомляє БЕБ.

Ця офшорна компанія використовувалась українською фінансовою установою під час виведення активів за межі України. Український банк, його материнський банк у рф та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких відомий російський олігарх.

Детективи БЕБ викрили групу осіб, які через підконтрольні кіпрські компанії та приватний банк в Україні здійснювали злочинну діяльність з виведення активів банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків. Слідством встановлено, що торгові знаки раніше належали материнському банку у російській федерації, а у 2021 році, з метою використання умов пільгового оподаткування були переоформлені на кіпрського нерезидента. 

Співробітникам Бюро економічної безпеки України та Офісу Генерального прокурора також стало відомо, що за час, коли торгові знаки належали приватному банку з рф, за 3 роки їх використання український банк сплатив 1,4 млн грн. А вже після переоформлення прав на ці ж торгівельні знаки на офшорну компанію, величина ставки роялті для їх використання в Україні збільшилася у понад 1200 разів, що еквівалентно 16,4 млн доларів США. Менш ніж за рік використання цих знаків приватний банк в Україні сплатив на адресу кіпрського нерезидента понад 248 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань НП України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.