Автомайдан за підтримки американського фонду створив базу помічників суддів з назвою “Суддівські посіпаки”

Відповідно до опису проєкту – «Суддівські посіпаки» – перша відкрита база помічників суддів, зібрана Всеукраїнським об’єднанням «Автомайдан» за фінансуванням Національного фонду сприяння демократії.

На сайті, як повідомляє проєкт, ви можете знайти список суддів та їхніх помічників майже з усіх регіонів України.

З міркувань безпеки наразі відсутня інформація щодо судів, які знаходяться в областях, територія яких тимчасово окупована. В свою чергу, автори проєкту пояснюють, чому на їхню думку, ця інформація є важливою для суспільства.

Інформація про помічників суддів, а також публічний доступ до неї – важлива з кількох причин:

  • Наразі в Україні вакантні щонайменше 2000 суддівських посад. Практика, коли помічник судді в майбутньому проходить конкурс та стає суддею, є загальноприйнятою у багатьох країнах. Проте враховуючи корумпованість української судової системи, досить часто помічниками суддів в Україні, а потім і суддями, стають не завдяки знанням та наполегливій праці, а через зв’язки та корупційний вплив. Наявність інформації щодо того, в якого судді працював помічник, може використовуватися як громадськістю, так і Кваліфікаційною комісією під час конкурсу на посади;
  • Існує практика, коли помічниками працюють родичі суддів. Наявність у відкритому доступі списку людей, які працюють помічниками суддів та прізвище судді в якого вони працюють, – дозволить прослідкувати та виявити можливий конфлікт інтересів у суддів та працівників суду.
  • З початку роботи антикорупційних органів та Вищого антикорупційного суду ми регулярно бачимо затримання суддів на отримані хабара. У багатьох з цих випадків також долучені й помічники суддів, які виступають як посередники та також отримують частину неправомірної вигоди.

“Сподіваємося, що інформація, розміщена на даному ресурсі, буде корисною як громадськості й журналістам, які моніторять процес судової реформи в Україні, так і звичайним громадянам, яким небайдуже очищення судової системи та формування доброчесного судового корпусу”, – йдеться на сайті проєкту.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.