Без банків не буде бізнесу, без бізнесу не буде економіки, без економіки не буде бюджету, а без бюджету не буде країни: секретар ВП ВС Князєв

Відбувся форум «Судовий захист банківських послуг в умовах ринкової економіки. Перспективи та сучасний стан», уперше організований за спільної ініціативи Незалежної асоціації Банків України та Асоціації суддів господарських судів України.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Секретар Великої Палати ВС Всеволод Князєв зазначив, що захід об’єднав потужне представництво всіх основних стейкхолдерів у питаннях судових спорів у банківських справах – представників НБУ, приватного банківського сектору, провідних юристів, суддів господарських судів усіх інстанцій. Завдяки цьому ми маємо унікальну можливість почути думки й аргументи одне одного, визначити й обговорити проблемні питання, відкорегувати свої точки зору з урахуванням почутого та лише таким чином рухатися вперед.

«Без банків не буде бізнесу, без бізнесу не буде економіки, без економіки не буде бюджету, а без бюджету не буде країни. Тому, розглядаючи банківські справи, які становлять значну частину і, на мій погляд, є одними з найскладніших у практиці ВП ВС, судді є дуже обережними та поміркованими. Адже судова практика в банківських правовідносинах впливає, напевно, на економіку країни найбільше. А тому необережні маніпуляції із судовою практикою в цій сфері можуть мати негативні наслідки для економіки загалом», – переконаний Всеволод Князєв. Секретар ВП ВС зауважив, що з огляду на не завжди чітке банківське законодавство перед судом постає завдання враховувати інтереси вкладників, позичальників, власників банків, держави та вплив правових позицій на економіку держави. Як правило, ці інтереси не збігаються і бувають діаметрально протилежними. Водночас доповідач наголосив, що за кожною правовою позицією ВП ВС стоять десятки, сотні зупинених у судах нижчих інстанцій аналогічних справ, у яких учасники процесу очікують ухвалення відповідної правової позиції ВП ВС. Тому питання врегулювання економічних відносин стоїть на першому плані.