Брату Сергія Бубки Василю повідомлено про підозру: ч. 4 ст. 111-1, ч.1 ст. 258-3 КК

Служба безпеки України заочно повідомило про підозру Василю Бубці, брату Сергія Бубки щодо колабораційної діяльності за ч. 4 ст. 111-1 КК та сприяння діяльності терористичній організації за ч.1 ст. 258-3 КК України. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу Генпрокурора України.

Російська фірма “Монблан”, яка належить братам Сергію та Василю Бубкам, працює на тимчасово окупованих територіях та співпрацює з терористами. У травні 2023-го року компанія уклала офіційні контракти з окупантами на постачання пального на понад 800 тисяч рублів.

Фірма “Монблан” – старий родинний бізнес Сергія Бубки. Українська компанія була створена у Донецьку з основним видом діяльності – торгівля пальним. Ще до 2014 р. “Монблан” брав участь в українських тендерах і вигравав підряди на постачання пального та їжі на мільйони гривень щороку. 

Після окупації Донецька фірма змінила юридичну адресу на Волноваху (на той час не окуповану) і продовжила брати участь в українських тендерах. Востаннє вона засвітилася у публічних торгах у 2018-му році. 

На початку 2023 р. фірма “Монблан” з’явилася в російському реєстрі юридичних осіб. 

На відміну від українського реєстру, в базах терористів адреса реєстрації фірми знову зазначена як Донецьк, а власниками компанії записані лише Сергій Бубка та його брат. Василь Бубка також значиться директором цієї компанії.

У травні 2023 р. російська фірма “Монблан” братів Бубок почала офіційно торгувати з терористами. Журналісти Bihus.Info знайшли 3 контракти на постачання пального для структур окупантів, опубліковані на порталі закупівель рф. На всіх контрактах з окупантами стоїть підпис Василя Бубки, як керівника компанії. Також в реєстраційних документах зазначено, що він є громадянином рф. А Сергій Бубка в цих же документах значиться громадянином України. 

Після розслідування юристи Bihus.Info звернулись до СБУ, там повідомили – провадження щодо інформації з сюжету вже відкрито, а факти, надані юристами, додадуть до справи.

Втім, навіть після викриття, російські компанії, де Бубка значиться співзасновником, продовжили співпрацювати з окупантами. Журналісти Bihus.Info знайшли ще два свіжих контракти, які підтверджують цю співпрацю.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.