Про це повідомив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький в інтерв’ю “Судебно-юридическая газета”.
“Якщо говорити про створення Комісії, то відповідно до частини 2 статті 9 Конституції України, укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України, можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України.
Наразі обов’язковим до виконання є Рішення КСУ (щодо Закону України № 193-ІХ), про те що будь-який новостворений орган, не маючи конституційного статусу, не може здійснювати контроль над конституційним органом, яким є ВРП.
Щоб надати комісії такі функції, треба змінювати Конституцію України. Якщо ця комісія не отримає статусу конституційного органу, а буде діяти наприклад так, як діє Громадська рада доброчесності (задіяна у процедурах Вищої кваліфікаційної комісії суддів – авт.), то її правове регулювання має відповідати нормам Закону України № 193-ІХ і рішенню КСУ в тій частині, що рішення такої комісії матимуть рекомендаційний характер високого рівня, а відповідний орган, наприклад, орган формування, або суб’єкт подання, має давати оцінку самостійно.
В цілому, на мою думку, якщо держава дійсно взяла на себе такі зобов’язання, їх потрібно буде виконувати, але виконувати з дотриманням норм Конституції, для того, щоб вони не породили конституційну кризу, як трапилося із Законом № 193-ІХ”, – зазначив Маловацький.