Часом здається, що ми не бачимо зацікавленості і з боку влади, і громадськості в тому, щоб судова система була справді незалежною: голова ВС Данішевська

Данішевська пояснила, що насамперед звільняються судді, які наближаються до граничного віку перебування на посаді, оскільки “ризикують не отримати відставку, якщо ВРП припинить працювати”.

Про це вона заявила в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Тільки від побоювання, що Вища рада правосуддя (ВРП) зупинить свою роботу, розпочався відтік кадрів. Судовій системі не вистачало понад 2 тисячі суддів, а тепер ця цифра зростає. На початку вересня звільнялися у відставку до 30 суддів за тиждень”, – повідомила Голова Верховного суду.

Данішевська додала, що судова влада не заперечує фактів конкретних порушень із боку суддів, але постійні звинувачення на адресу суддів “роблять судову систему вразливою”.

“Ідуть також і судді, які втомилися від цих перипетій. І це судді, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Відсутність достатньої кількості суддів, постійно зростаюча кількість справ, огульна критика з боку влади, ЗМІ та громадськості – причини, за якими судді залишають судову систему”, – розповіла Валентина Данішевська.

“Взагалі часом здається, що ми не бачимо зацікавленості і з боку влади, і громадськості в тому, щоб судова система була справді незалежною”, – висловила думку голова Верховного Суду.