Черговий самовідвід судді ВС через відсутність доступу до державної таємниці: справи щодо оскарження Указу Президента України № 64/2021 про застосування санкцій

24 травня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справи № 9901/74/21 за позовною заявою Оксани Марченко, у якій оскаржено Указ Президента України від 19 лютого 2021 року № 64/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”» у частині введення в дію цього рішення РНБО України, а саме п. 5 додатка 1, відповідно до якого застосовано санкції до позивачки.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Під час судового засідання стало відомо, що Служба безпеки України надіслала на адресу Верховного Суду документи, які підтверджують наявність правових підстав для застосування до позивачки санкцій, відомості у цих документах становлять державну таємницю.

Верховний Суд ухвалою задовольнив клопотання судді, який входить до складу судової колегії, про самовідвід через відсутність у нього доступу до державної таємниці. Адміністративну справу передано для проведення повторного автоматизованого розподілу між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, які мають доступ та допуск до державної таємниці.

Суд також попередив, що учасники справи мають оформити дозвіл та допуск до державної таємниці, необхідні для подальшого розгляду справи.

З огляду на ці обставини дату наступного судового засідання буде повідомлено додатково.