Член РАУ відмовився надати рішення суду, яке скасовує рішення КДКА Донецької області про анулювання його свідоцтва адвоката

Член Ради адвокатів України від Донецької області Сергій Осика стосовно якого в 2007 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Донецької області ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді анулювання свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю, відмовився надавати Раді адвокатів України документи, які б підтвердили, що зазначене рішення КДКА скасоване.

Відповідну позицію він виклав під час засідання Ради адвокатів України 11 вересня 2021р.

КДКА Донецької області підтвердило, що зазначене рішення ухвалювалося, але звернула увагу на те, що дисциплінарна справа знаходиться на тимчасово непідконтрольних територіях і отримати доступ до неї неможливо. Судовий чи будь-який інший документ про скасування цього рішення у них відсутній.

В свою чергу сам Сергій Осика існування такого рішення про анулювання його адвокатського свідоцтва в 2007 підтвердив, і пояснив, що таке рішення згодом скасовано судом. Разом з тим, він вважає, що надання РАУ документів на підтвердження його статусу адвоката та можливості бути членом Радою адвокатів України, відмовився. І надання такого рішення суду є його приниженням, після чого залишив засідання Ради адвокатів України.

В результаті колегіального обговорення РАУ ухвалила рішення спрямувати до КДКА Донецької області звернення про відновлення дисциплінарного провадження відносно Сергія Осики та подальшої перевірки всіх фактів.

Голови рад регіонів, присутні на засіданні звернули увагу членів РАУ на неприпустиму та неетичну поведінку Сергія Осики, яку вони щоразу спостерігають під час засідань Ради адвокатів України.