Члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури не є суб’єктами декларування: рішення суду

1 листопада НААУ як учасник справи № 640/16390/21 отримала повний тест рішення за адміністративним позовом адвоката, члена КДКА Київської області до НАЗК про визнання протиправним дій, визнання протиправним та скасування повідомлення від 12.05.2021 № 47/02/31483/21.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням від 27.10.2021 повністю задовольнив позовні вимоги позивача та зазначив, що позивач, будучи членом КДКА Київської області, не є суб’єктом декларування згідно ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та не зобов’язаний подавати щорічні декларації як суб’єкт декларування.

Нагадаємо, наразі в парламенті у першому читанні прийнято законопроект №3602, яким пропонуються зміни до частини 5 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” щодо усунення невизначеності обов’язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

До другого читання Комітет ВР з питань антикорупційної політики підтримав поправку до ст. 45 Закону, відповідно до якої обов’язкове декларування не поширюється на членів кваліфікаційних, дисциплінарних та атестаційних комісій, утворених недержавними професійними самоврядними та саморегулівними організаціями, якщо ці особи не зазначені в п.1 пп. «а» -«в» і п.2  ч.1 ст. 3 Закону.