Чому охоронець, підозрюваний у справі про зачинене укриття в Києві, отримав найсуворіший запобіжний захід з-поміж усіх фігурантів?

В Офісі президента зазначили, що хочуть з’ясувати, чому охоронець, підозрюваний у справі про зачинене укриття в Києві, отримав найсуворіший запобіжний захід з-поміж усіх фігурантів.

Про це в етері єдиного телемарафону сказав заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба, який раніше очолював Київську ОВА.

Кулеба заявив, що «всі мають усвідомлювати, що під час війни кожен має нести повну відповідальність за свою роботу».

«Ми будемо окремо розбиратися з питанням, чому такий суворий захід винесли охоронцю. Як ви знаєте, він залишився в СІЗО. А по інших людях ухвалені інші рішення. Хочу сказати, що ми маємо добитися повної справедливості та ясності в цьому питанні», — сказав заступник глави ОП.

Нагадаємо, що за процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури міста Києва чотирьом особам, затриманим у межах розслідування трагічних наслідків через недопуск громадян до укриття, повідомлено про підозру.

Першому заступнику Деснянської РДА, директору медзакладу та його заступнику інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), а охоронцю – залишення в небезпеці, яке призвело до смерті (ч. 3 ст. 135 КК України).

Охоронцю суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою на два місяці без права на заставу. Чоловік визнав провину та розповів, що коли пролунав сигнал повітряної тривоги, пішов відмикати двері поліклініки, щоб впустити людей, але не встиг. Іншим підозрюваним посадовцям призначили домашній арешт на два місяці.