Чому Венедіктова забрала доступ до державної таємниці у свого заступника: адвокат Закревська

Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова підписала наказ, яким вивела департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, з підпорядкування свого заступника Гюндуза Мамедова.

Про це повідомила Євгенія Закревська, адвокат в інтерв’ю dsnews.ua.

“Я була на зустрічі правозахисників з Іриною Венедиктової 5 липня. Вона пояснила причину усунення Мамедова від керування «департаментом війни» тим, що СБУ направила генпрокурору лист про порушення Мамедовим режиму доступу до державної таємниці. І на підставі цього листа, «чітко дотримуючись встановленого порядку і процедури», Венедіктова усунула Мамедова від керування департаментом і забрала доступ до держтаємниці наказом свого в.о. на момент відрядження”, зазначила Закревська.

Адвокат повідомила, що Венедіктова не повідомила в чому саме було порушення, пославшись на державну таємницю.

“Можливість СБУ використовувати держтаємницю як інструмент розправи з неугодними Офісу президента фігурами і приховувати реальні причини таких кадрових рішень від громадськості – не властиві демократичному суспільству. Якщо це можна зробити таємним листом СБУ через чогось незначного і неважливого, про що навіть не варто хвилюватися – тоді у нас великі проблеми. Не у Мамедова, а саме у цій інституції, у нас, у суспільства, у держави Україна. Не може організація бути постійною, якщо відсутня прозорість у таких питаннях, як призначення або усунення керівника високого рівня”, додала адвокат.