Чи можна вважати, що ненабрання адвокатом за звітний рік визначеної кількості залікових балів, є дисциплінарним проступком? Відповідає Голова ВКДКА

Мова йдеться про виконання обов’язку адвоката підвищувати свій професійний рівень, зміст якого прописаний у Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженому Радою адвокатів України від 21.09.2019 №111.

На питання щодо дисциплінарної відповідальності адвоката у разі невиконання вимог Порядку підвищення кваліфікації Сергій Вилков, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надав відповідь газеті Закон і Бізнес.

“На практиці щодо жодного вчинку адвоката, зокрема і бездіяльності у питанні виконання професійних обов’язків, немає автоматичного покарання. В цій ситуації можна говорити лише про наявність певних ознак проступку, які кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону може встановити (а може і не встановити), коли на адвоката надійде скарга.

У разі встановлення ознак комісія має відповідно до загальної процедури ретельно дослідити наявні обставини, провести засідання, на якому сторони мають висловитися. І вже після цього, у разі сукупності певних умов, адвоката може бути притягнуто до відповідальності”, зазначив Вилков.