Делегація НААУ представила Україну на 49-й конференції президентів адвокатур Європи

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій та голова Комітету НААУ з міжнародних зв’язків Іван Гречківський традиційно брали участь у 49-й конференції президентів адвокатур Європи, про це повідомляє Національна асоціації адвокатів України.

Захід відбувається щорічно у Відні під егідою Aсоціації адвокатів Австрії. Вперше за всю історію заходу делегати брали участь через платформу Zoom, з огляду на протиепідемічні обмеження, запроваджені країнами ЄС.

З вітальним словом до учасників виступили Президент Aсоціації адвокатів Австрії Руперт Вольф, модератором дискусії виступив Вальтер Хеммерле, головний редактор видання «Wiener Zeitung».

Цього року темою конференції «Верховенство права та демократія – заповнюючи прогалини між законодавством та практикою». До конференції також долучилася міністр юстиції Австрії Альма Задіч. Програма конференції передбачала обговорення національних звітів про стан адвокатури; перед гостями конференції також виступила чинний Президент Ради правничих та адвокатських товариств Європи ССВЕ графиня Маргарете фон Гален щодо європейського аспекту дотримання прав адвокатів у ЄС.

За результатуми конференції, делегати дійшли висновку, що необхідно і надалі докладати зусиль щодо посилення статусу адвокатури не тільки на національному, а й на регіональному та міжнародному рівні, спираючись на три ключові цінності правничої професії: конфіденційність клієнта, заборона залучення адвоката до конфіденційного співробітництва, незалежність професії загалом. Доповідь про стан адвокатури в Україні можна переглянути тут