Денис Малюська втрутився в діяльність органів адвокатського самоврядування, що суперечить ст. 19 Конституції

На позачерговому засіданні Рада адвокатів України 27 грудня 2022 року прийняла рішення про затвердження Резолюції щодо неприпустимості втручання в діяльність органів адвокатського самоврядування з боку Міністерства юстиції України.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Підставою для прийняття даного рішення став наказ Міністерства юстиції України від 20 грудня 2022 року про задоволення скарги та скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу Раду адвокатів міста Києва, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Наказ видано Мін’юстом на підставі висновку неконституційної центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції від 28 вересня 2022 за результатами розгляду скарги адвоката.

Дана Колегія вдалася до надання оцінки діяльності та повноважень Ради адвокатів України, що суперечить ст. 19 Конституції України. Зокрема, у Порядку розгляду скарг зазначено, що предметом діяльності центральної Колегії Міністерства юстиції України є виключно оцінка законності дій державного реєстратора. Відтак, своїм висновком Колегія Мін’юсту порушила конституційний принцип про те, що «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Рада адвокатів України також звернула увагу на те, що висновок Колегії Мін’юсту був прийнятий, коли набуло чинності рішення Конституційного Суду України, яким даний орган визнано неконституційним, відтак рішення цього органу не мають законної сили.

Рада адвокатів України вкотре наголосила, що всі рішення РАУ щодо вжиття стабілізаційних кроків, які стосуються відсутності органів адвокатського самоврядування у місті Києві та запобігають можливим зловживанням з боку неповноважних осіб, згідно Положення про Раду адвокатів України, прийняті в межах її повноважень, обов’язкові до виконання адвокатами та регіональними органами адвокатського самоврядування, а також у межах реалізації публічних функцій органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх територіальними органами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності і громадянами.

РАУ вважає дії Міністерства юстиції України неконституційними і такими, що здійснені з метою наступу на незалежність адвокатури, що неприпустимо в європейській правовій державі.

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська 20 грудня 2022 року підписав наказ про задоволення скарги Вадима Монев’яровича Хабібулліна від 06.09.2022 року.