Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження проти журналіста Юрія Бутусова: 414 та 437 КК України

Слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці у Фейсбук, у межах розпочатого кримінального провадження.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Усі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Юрій Бутусов, будуть перевірені. В тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Будуть перевірені також і можливі посадові порушення тими особами, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.

Журналіст вже відреагував на це на своїй сторінці у Facebook, де назвав порушення кримінального провадження помстою за його участь у прес-конференції Зеленського.

“Президент Зеленський помстився мені за свою ганебну прес-конференцію. Державне бюро розслідувань тільки що порушило проти мене справу за статтею 437 – планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни. Майдан, захоплення Криму, вторгнення на Донбас та вісім років війни. Тобто це я все почав”, написав журналіст.

Відео зі сторінки Юрія Бутусова