Детективи НАБУ та прокурори САП започаткували ноу-хау: складають підозри адвокатам за їхню діяльність

Про це повідомила Ганна Боряк, Голова комітету НААУ з захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності газеті Закон і Бізнес.

“Європейські держави не знають такого поняття, як порушення професійних прав адвокатів, бо їхнє дотримання навіть не обговорюється. Адвокат — це фахівець, який діє лише у рамках правового поля. Вихід за його межі — це уже не адвокатська діяльність. Порушення у процесі діяльності можуть мати виключно дисциплінарний характер. І ця проста істина відома кожному цивілізованому громадянину, тим більше якщо він обіймає керівну посаду в правоохоронному або владному органі.

Українські реалії дивують не тільки іноземців, бо базуються на тому, що кожен керівник намагається пристосувати до себе закон, а не застосувати його. Так, детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури започаткували ноу-хау: складають підозри адвокатам за їхню діяльність.

Кому спало на думку віднести діяльність адвоката до кримінального правопорушення? Тому, хто у зміст процесуального документа заклав аргументи щодо «кримінальних правопорушень», які вчиняє кожен адвокат щоденно. Склад таких протиправних діянь, на думку авторів підозр, полягає у написанні позовної заяви, скарги, зверненні із запитом, представництві інтересів клієнта тощо. Тобто злочин, на думку детективів НАБУ та прокурорів САП, — це те, чим займається кожен без винятку адвокат в Україні, який «забув» запитати у них, як саме потрібно захищати інтереси клієнтів.

До речі, здійснення повідомлення про підозру відбувається приблизно таким же чином, як і складання, — через двірника, начальника ЖЕК, шляхом засовування під паркан, надсилання поштою «на село дідусеві»…

І тут проблема не у детективі або прокурорі, а у слідчому судді, який не вбачає нічого негативного у діяльності представників досудового розслідування, які, власне, заблукали у трьох соснах і не можуть відрізнити професійної діяльності адвоката від кримінального правопорушення. Це прикре українське ноу-хау, яке впливає і на авторитет держави, і на довіру громадян до правоохоронних органів”, зазначила Ганна Боряк.