ДФС проводить обшуки в приміщеннях Київавтодору

Співробітники ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури проводять обшуки в приміщеннях комунальної корпорації “Київавтодор” у рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою у нанесенні службовою особою цієї структури збитків державі у великих розмірах шляхом перевищення посадових обов’язків.

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

За підсумками обшуків планується вилучити фінансово-господарську документацію, яка може свідчити про наявність кримінального правопорушення. Слідчими органами виявлено, що вказана посадова особа отримала неправомірну винагороду за сприяння комерційній компанії у виграші публічних торгів у 2019-2020 роках щодо оновлення дорожньої інфраструктури.

Загальна сума виграних тендерів за вищезазначений період складає 1,9 млрд грн.

Одночасно з цим розслідується кримінальне провадження щодо службових осіб даної комерційної компанії та пов’язаних з нею приватних структур за ч. 3 ст. 212 КК України — “Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)”.

В період 2019-2020 років службові особи штучно завищували податкові кредити з ПДВ шляхом використання реквізитів підприємств з ознаками ризиковості та транзитності.

За версією слідства, сума ухилення від сплати ПДВ склала 18,6 млн грн, що підтверджується висновком економічного дослідження. Діям службових осіб буде надана відповідна правова оцінка після завершення слідчих дій.