Для обрання нового Голови ККС ВС суддям знадобилося чотири спроби: ним став Олександр Марчук

Збори суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду обрали нового очільника.

Це вже не перша спроба, так 12 червня 2023 року збори суддів не обрали голову ККС ВС. Отже, посада голови є вакантною з 26 травня ц.р. у зв’язку з обранням колишнього очільника Станіслава Кравченка Головою Верховного Суду.

Для обрання нового голови суддям знадобилося чотири спроби.

Спочатку на посаду голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду претендували три судді:

  • Стефанів Надія Степанівна,
  • Марчук Олександр Петрович,
  • Ємець Олександр Петрович.

Як і на минулому засіданні збори суддів з першого разу судді не обрали нового очільника суду. Тож було оголошено повторне таємне голосування з поміж тих же кандидатів, оскільки Олександр Марчук набрав 15 голосів «За», а Надія Стефанів та Олександр Ємець по 6 голосів «За». Не підтримали жодного кандидата 2 судді ККС ВС.

За результатами повторного таємного голосування збори суддів також не обрали нового голову суду, оскільки жоден з кандидатів не набрав достатню кількість голосів:

  • Надія Стефанів — 6 голосів;
  • Олександр Марчук — 14 голосів
  • Олександр Ємець — 8.

Ще 1 суддя не підтримав жодного кандидата. Було прийнято рішення про проведення нових виборів. До трьох кандидатів, які раніше висувалися, додалась кандидатура Бородія Василя Миколайовича.

Після голосування кандидатура Василя Бородія набрала 6 – голосів та Олександра Марчука – 13 голосів. Тож їх кандидатури були внесені для фінального голосування. За результатами голосування новим очільником ККС ВС обраний Олександр Марчук, кандидатуру якого підтримали 19 суддів. Василь Бородій набрав 6 голосів. Не підтримали жодного кандидата 4 судді.

Новий голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду приступив до виконання обов’язків з моменту обрання.