Звільненому Вишневському вже відомо, що КМУ звернувся до донорів з пропозицією внести кандидатури до складу комісії з обрання нового голови НАЗК

На початку наступного року закінчуються повноваження Голови Національного агентства з запобігання корупції Олександра Новікова. Звільнений заступник голови НАЗК Андрій Вишневській вже знає деталі обрання наступного очільника відомства.

Про це він повідомив в інтерв’ю Главком.

“Повноваження чинного голови закінчуються 15 січня 2024 року, і, за законом, не пізніше, ніж за два місяці до цього, має бути оголошений конкурс і почати працювати комісія. Наскільки мені відомо, Кабінет міністрів вже звернувся до донорів, які протягом останніх двох років працюють в сфері антикорупційної політики, з пропозицією внести кандидатури до складу комісії. І донори мали би десь у першій декаді серпня вже надати Кабміну свою узгоджену пропозицію. Важко прогнозувати, коли комісія буде сформована і коли буде оголошений конкурс, але поки так видається, що затягувати з цим ніхто не збирається”, – зазначив Вишневський.

Звільнений заступник голови НАЗК, який можливо почав свою виборчу кампанію заявляє, що поки не прийняв рішення про висування своєї кандидатури, але дав зрозуміти, що знаходиться у процесі, і полишати антикорупційну інфраструктуру не збирається.

“Я рішення поки не прийняв, тому що це залежить від дуже багатьох факторів. У мене в біографії посади були досить різні, але результати, з точки зору публічного блага, – відчутні, зокрема, розроблення нового закону про державну службу, побудова з нуля системи безоплатної правової допомоги, яка на сьогодні вже допомогла у вирішенні проблем правового характеру понад п’яти мільйонам людей в Україні. Мене цікавить можливість зробити суттєві речі для суспільного блага. Якщо я бачитиму, що такі можливості будуть, то подумаю”, – заявив Андрій Вишневський.