До оновленого складу НКР при ВС ввійшло 133 фахівці у сфері права для підготовки наукових висновків

Суддя Великої Палати ВС, вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді Леонід Лобойко поінформував Пленум ВС про роботу НКР при ВС у 2020–2022 роках.

Про це повідомляє Судова влада.

За словами доповідача, Науково-консультативна рада, до складу якої входять авторитетні науковці в галузі права, стала дієвим та ефективним дорадчим органом Верховного Суду, що робить вагомий внесок у виконання ВС одного з основних завдань – забезпечення єдності судової практики.

Упродовж 2020–2022 років судді Верховного Суду надіслали до Науково-консультативної ради 335 запитів, на які науковці підготували 1 265 висновків. Доповідач зазначив, що за ці три роки не виникало ситуацій, коли б судді не отримували відповідей на свої запитання у зв’язку з відсутністю в НКР відповідного фахівця.

«Повномасштабна війна внесла свої корективи: деякі члени НКР звернулися з проханням не надсилати їм запити до скасування воєнного стану. Однак це істотно не вплинуло на функціонування Науково-консультативної ради як інституції», – запевнив Леонід Лобойко.

Пленум ВС, заслухавши доповідь секретаря Пленуму Дмитра Луспеника, затвердив новий склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді. До оновленого складу НКР при ВС ввійшло 133 висококваліфіковані фахівці у сфері права для підготовки наукових висновків з питань діяльності Верховного Суду, що потребують наукового забезпечення.

Вченим секретарем Науково-консультативної ради при Верховному Суді було обрано Олега Ткачука, доктора юридичних наук, доцента, суддю ВП ВС.