Дисциплінарний суд при Верховному Cуді Польщі позбавив суддю-втікача Шмидта імунітету і дозволив його арешт

Дисциплінарний суд при Верховному адміністративному суді Польщі позбавив суддю-втікача до Білорусі Томаша Шмидта суддівського імунітету і дозволив його арешт.

Про це заявив речник Верховного адміністративного суду Польщі Сильвестер Марціняк, повідомляє Wnp.pl.

«Вищий адміністративний суд – Дисциплінарний суд першої інстанції, розглянувши клопотання Національної прокуратури від 8 травня про винесення постанови про дозвіл на притягнення судді Воєводського адміністративного суду у Варшаві до кримінальної відповідальності, ухвалив постанову про притягнення судді Шмидта до кримінальної відповідальності, санкціонував його затримання та застосування щодо нього запобіжного заходу та відсторонив вказаного суддю від виконання службових обов’язків», – повідомив суддя Марціняк.

Цей суддя є фігурантом гучної справи щодо тиску на суддів з боку колишнього міністра юстиції Збігнєва Зьобро в уряді Матеуша Моравецького. В 2022 році цей же суддя розповів кільком польським опозиційним ЗМІ про коло близьких до влади суддів, які збирали компромат на нібито нелояльних до тогочасної влади своїх колег. Тоді він пояснював своє визнання тим, що не хоче бути використаний владою.

Примітно, що польські спецслужби також виявили пристрої для прослуховування у приміщенні, де у вівторок мало відбутися виїзне засідання уряду Польщі у місті Катовіце на півдні країни.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.