Фактично у відносинах із НАЗК щодо розподілу повноважень про врегулювання конфлікту інтересів ми зробили крок назад: заступниця голови РСУ Оксана Марченко

Заступниця голови Ради суддів України Оксана Марченко розповіла чи існує конфлікт між Національним агентством з запобігання корупції та Радою суддів України.

Про це вона повідомила в інтерв’ю Закон і Бізнес.

Я б не називала ситуацію конфліктом, це скоріше непорозуміння, яке з’явилося відразу після створення органу та набуття чинності законом. Проблеми розпочалися з того, що деякі судді перестраховувалися і відразу, коли існувала загроза потенційного конфлікту інтересів, одночасно зверталися до НАЗК та РСУ. У результаті могли отримати протилежні висновки. Але впродовж останніх трьох років комітетом РСУ з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів спільно з Канадським проектом підтримки судової реформи проведено низку консультативних зустрічей з питань конфлікту інтересів з суддями в регіонах, тому на даний час кількість таких «подвійних» звернень значно зменшилась.

На жаль, діалог з НАЗК все ще триває, а сама проблема подвійного тлумачення не усунута. Три роки тому РСУ та НАЗК був підписаний меморандум про співпрацю. І, попри іноді різні точки зору в цих органів, між ними існував діалог — представники НАЗК брали участь у заходах, які організовувалися РСУ, і навпаки. На жаль, на даний час така співпраця зупинилася.

Тож комітет, до складу якого я входжу, зовсім скоро буде піднімати питання ще раз. Бо фактично у відносинах із НАЗК щодо розподілу повноважень про врегулювання конфлікту інтересів ми зробили крок назад.