Ганна Лазарчук подякувала іноземним колегам, адвокатським об’єднанням та організаціям за матеріальну підтримку українських адвокатів: опубліковано звіт Опікунської ради НААУ

Національна асоціація адвокатів оприлюднює четвертий Звіт про міжнародну благодійну допомогу українським адвокатам, який охоплює період від початку повномасштабної агресії РФ до 15 серпня поточного року.

Документ зокрема містить інформацію про розподіл допомоги за категоріями, благодійників та розмір їхніх пожертв, кількість звернень українських адвокатів  за допомогою у розрізі регіонів країни, склад та результати діяльності Опікунської ради НААУ, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«Ми побачили неймовірну силу об’єднання міжнародних правових організацій навколо наших адвокатів і неоціненну моральну, організаційну та матеріальну підтримку з боку іноземних колег, – відзначає голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. – Щиро вдячні за благодійні кошти, що стали джерелом натхнення та опори для наших адвокатів під час війни».

Нагадаємо, за розподіл коштів благодійників відповідає Опікунська рада НААУ, утворена у березні 2022 року. За звітній період вона провела 27 засідань, ухвалюючи рішення про надання допомоги таким категоріям адвокатів та членам їхніх родин:

  • адвокатам, житло яких повністю зруйноване, тяжко пораненим адвокатам, адвокатам похилого віку, сім’ям загиблих адвокатів;
  • адвокатам, житло яких частково зруйноване, адвокатам, які отримали поранення середньої тяжкості, адвокатам, які є батьками-одинаками;
  • адвокатам, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

«Отримуючи таку важливу у скрутний час матеріальну підтримку, українські адвокати передають величезну подяку іноземним колегам, професійним адвокатським об’єднанням та організаціям, які, перебуваючи навіть на інших континентах, залишаються разом з Україною, з українською адвокатурою», – говорить голова опікунської ради, член Ради адвокатів України Ганна Лазарчук.

Також у звіті повідомляється про створення в 2022 році Центрів підтримки адвокатів України на базі приміщень регіональних органів адвокатського самоврядування – рад адвокатів регіонів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. Тоді допомогу в їх облаштуванні для подолання наслідків надзвичайного стану, пов’язаного з відключенням електроенергії, надали члени Ради адвокатів та юридичних товариств Європи (CCBE) та Міжнародна асоціація юристів (IBA).

У серпні 2023 року Рада адвокатів України дала старт проекту з оцифрування архівів української адвокатури. Його реалізація стала можливою завдяки фінансовій підтримці IBA.

«Кожен донат був використаний максимально ефективно та справедливо, – запевняє заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. – Увесь світ бачить наскільки мужньо українці виборюють свою незалежність та свободу. Проте ціна цієї боротьби з ворогом дуже висока. І сьогодні, як ніколи, ми потребуємо сильної та стабільної підтримки міжнародних партнерів. Ми впевнені, що міжнародна спільнота не залишить українців сам на сам у біді».

Зі звітом Опікунської ради НААУ можна ознайомитись за посиланням.