Під час наради, яка відбулася у Верховному Суді за участю керівництва Верховного Суду, апеляційних судів України, Вищого антикорупційного суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України та представників інших органів державної влади, голова Касаційного адміністративного суду у складі ВС Михайло Смокович зазначив, що правила судового процесу, безумовно, розраховані на мирний час. Але попри внесені війною корективи суди повинні працювати та виконувати свою функцію в механізмі держави безперервно.
Про це повідомляє Судова влада.
Щодо справ, у яких відповідачами є суди, голова КАС ВС насамперед акцентував, що завжди в таких справах голови судів повинні ставити питання про залучення ДСА України як співвідповідача, тому що навіть судовий збір має стягуватися з ДСА України за відповідною бюджетною програмою щодо виконання рішень судів. У таких категоріях справ, серед іншого, трапляються справи стосовно того, що судді, строк повноважень яких (п’ять років) завершився, не отримують відповідних надбавок, хоча є відповідне Рішення Конституційного Суду України.
«Найболючішим у цьому контексті є питання щодо нарахування суддівської винагороди суддям, які перебувають у лавах ЗСУ. Офіційної позиції КАС ВС із цього питання не висловив, зважаючи, що відповідні справи на розгляд Суду ще не надходили», – зазначив Михайло Смокович.
Нагадаємо, Голова Ради суддів України Богдан Моніч висловився щодо виплати суддівської винагороди суддям, які служать в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Рада суддів України стоїть на позиції, про що є й відповідне рішення РСУ, що суддівська винагорода суддям, які несуть службу в ЗСУ має виплачуватися в повному обсязі. На жаль, у деяких судах та територіальних управліннях вирішили по іншому.
“Я знаю, що на сьогодні судова практика, а ми її відстежуємо, здебільшого на користь наших колег, які не здійснюють правосуддя з незалежних від них причин, а саме через військову агресію російської федерації. Це наша позиція. Я абсолютно розумію позицію розпорядників бюджетних коштів, які мають брати на себе відповідальність, зробивши відповідні виплати. Тому, єдине, що я хотів би, це щоб позиція Голови Касаційного адміністративного суду Михайла Івановича, публічно висловлена про те, що не потрібно платити ці кошти, щоб вона не вплинула надалі на судову практику Верховного Суду”, – зазначив Богдан Моніч.