Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова вручила президентові Ради адвокатських та правничих товариств Європи Джеймсу МакГіллу нагрудний знак “Захисник адвокатури”

Голова НААУ Лідія Ізовітова вручила президентові Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) Джеймсу МакГіллу нагрудний знак Національної асоціації адвокатів України  «Захисник адвокатури».

Церемонія за участю заступника Голови НААУ, РУ Валентина Гвоздія відбулася у рамках візиту очільника ССВЕ до України, в ході якого він взяв участь у засіданні Ради адвокатів України.

Нагороду вручено за «значний внесок у розвиток адвокатури України та високу підтримку української адвокатури, відзначення її вагомості в дотриманні верховенства права в світі, а також з огляду на сприяння відкриттю кордонів між Україною та країнами-членами Євросоюзу в аспекті доступу до ринку адвокатських послуг та визнання кваліфікації адвокатів України».

Джейм МакГілл очолив ССВЕ на початку 2022 року. Відомий адвокат, практикує з 1986 року, спеціалізується у кримінальному та міжнародному праві, судовому захисті в європейських судах. Брав активну участь у Товаристві юристів Ірландії, очолював багато його комітетів і був президентом Товариства юристів Ірландії у 2007-2008 роках. У 2008 році він приєднався до Ради адвокатів та юридичних товариств Європи, де очолював ірландську делегацію в 2012 та 2018 роках, очолював Комітет ССВЕ з кримінального права з 2013 до січня 2019 року.

Неодноразово залучався до роботи в багатьох державних органах з юридичних питань, включаючи робочі групи/цільові групи з питань правової допомоги, юрисдикції кримінальних судів, Національного кримінального форуму, допитів підозрюваних та Консультативної ради з призначень суддів. Він є членом нещодавно створеного Регуляторного органу з надання юридичних послуг, нового загального статутного органу, відповідального за всі юридичні професії в Ірландії.

Рада адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE) заснована в 1960 році, представляє адвокатські та юридичні товариства 45 країн, а через них – інтереси понад 1 мільйона європейських юристів.

24 червня Постійний комітет ССВЕ ухвалив Рекомендації щодо кваліфікації українських адвокатів. Цей документ відкрив кордонів між Україною та країнами-членами Євросоюзу в аспекті доступу до ринку адвокатських послуг

CCBE пропонує правничим та адвокатським товариствам держав-членів ЄС вжити таких заходів при визнанні кваліфікації українських адвокатів:

  • намагатися зменшити формалізм процесу визнання професійної кваліфікації українських адвокатів (наприклад, зменшити/відмінити суми щорічних внесків);
  • враховувати, що в Україні діє Національна асоціація адвокатів України – єдина професійна організація адвокатури;
  • опублікувати чітку, прозору та легкодоступну інформацію (доступну також онлайн), за можливості українською мовою, щодо процедури визнання дипломів та професійної кваліфікації у відповідній країні, чи роз’яснення про процедури доступу до професії, або дозволити провадження діяльність у сфері юридичних послуг відповідно до національного законодавства цієї країни;
  • розглянути питання про можливість визнання функціональної кваліфікації для українських адвокатів, яка може бути отримана на основі існуючої української кваліфікації або за допомогою спрощених навчальних курсів доступною для зацікавлених особи мовою;
  • посилити співпрацю між адвокатськими та правничими товариствами ЄС, а також між останніми та НААУ, включно з її представництвами за кордоном, у тому числі шляхом регулярного обміну інформацією та найкращими практиками.