Голова Національної асоціації адвокатів України взяла участь у ІІ Міжнародному юридичному форумі Tashkent Law Spring

На запрошення Палати адвокатів Республіки Узбекістан Лідія Ізовітова, Голова НААУ представила доповідь «Діджиталізація в управлінні Національною асоціацією адвокатів України». Онлайн-захід відкрили голова Палати адвокатів Узбекістану Алім Ерназаров та посол США в Узбекістані Деніел Розенблюм, повідомляє прес-служба НААУ.

У своїй доповіді Лідія Ізовітова представила основні принципи формування та діяльності адвокатського самоврядування в Україні, яке з 2012 року працює на підставі закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та не залежить від державного управління і фінансування.

«За ці понад 8 років відбувалися різноманітні кадрові ротації, проте, час працював на нас. В тому числі завдяки стабільності профільного законодавства, за цей період ми здобули досвід і потенціал не лише для того, щоб забезпечувати оперативну роботу адвокатського самоврядування, але й інвестувати в майбутнє – у стратегічні напрямки розвитку адвокатури», – наголосила Голова НААУ.

Одним з таких напрямків став розвиток проектів у цифровій сфері, який наразі вивів адвокатуру України на перші місця за рівнем діджиталізації у порівнянні з колегами у країнах регіону.

До таких проектів належить модернізація Єдиного реєстру адвокатів України, який наразі є багатофункціональним сервісом. ЄРАУ не лише забезпечує відкритість даних про адвокатів, які маюь право на практику в Україні, але і завдяки запровадженим інноваціям зменшує бюрократичне навантаження на органи адвокатського самоврядування. Так, у ЄРАУ кожен адвокат може згенерувати онлайн-ордер, отримати залікові бали за підвищення кваліфікації, оплатити внесок на забезпечення адвокатського самоврядування.

Також НААУ розвиває можливості для онлайн-підвищення кваліфікації адвокатів, що стало особливо актуальним під час пандемії Covid-19. На одній платформі наразі створено можливості для перегляду усіх запланованих освітніх заходів, які пройшли акредитацію за визначеними критеріями. Брати участь у таких заходах можуть адвокати, які мають діюче свідоцтво. Ближчим часом НААУ запровадить нові ІТ-продукти, які будуть забезпечувати аналогічні навчальні можливості для помічників адвокатів; автоматизують процедури доступу до адвокатської професії.

Лідія Ізовітова окресилила основні новації у впровадженні системи «Електронний суд». Адвокатура докладає активних зусиль для прискореного впровадження інструментів онлайн-правосуддя, аби під час карантинних обмежень не зашкоджувати ефективності захисту прав людини.