Ідея створення військових судів складна й безперспективна, адже її втілення триватиме більше року і потребуватиме значних коштів. Натомість запровадження спеціалізації суддів є прогресивним процесом, що має багато переваг. При цьому слід приділити окрему увагу навчанню суддів, що розглядають кримінальні провадження, пов’язані з війною.
Про це зазначив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, повідомляє Судова влада.
Голова ВС поінформував, що на сьогодні суттєвого зрушення в питанні впровадження дистанційного правосуддя немає, однак робота над цим триває.
«Можливість здійснення правосуддя в дистанційному режимі необхідна не тільки у зв’язку з пандемією та війною, а й з огляду на важливість позитивного розвитку судової системи. До того ж це значно покращить ситуацію з доступом до правосуддя для учасників процесу», – переконаний Всеволод Князєв.
Крім того, пріоритетним завданням судової системи залишається й відновлення роботи органів суддівського врядування – Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, відсутність яких перешкоджає нормальному функціонуванню судової влади.
«Зараз ми маємо зосередитися на цьому, а після обрання повноважного складу цих органів – вирішувати питання щодо запровадження електронного суду і дистанційного правосуддя, створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності. При цьому варто подумати навіть над більшою концепцією: поширити юрисдикцію цього суду на спори щодо інвестицій. Адже підвищення рівня захисту інвестицій та довіра з боку інвесторів – це вклад в економіку держави, який набуде вагомого значення, особливо після нашої перемоги і закінчення війни, коли нам потрібно буде відбудовувати країну», – зауважив Голова ВС.