Голову Баришівського райсуду Київської області Лисюка засуджено до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим в одержанні неправомірної вигоди голову Баришівського райсуду Київської області Олександра Лисюка і призначив йому покаранням 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє ВАКС.

Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання судді з Київщини після набрання вироком законної сили.

За версією обвинувачення, суддя Баришівського районного суду Київської області Олександра Лисюк, діючи з умислом на одержання для себе частини неправомірної вигоди у максимально стислий термін, повідомив, що рішення про забезпечення позову в інтересах фізичної особи ним буде ухвалено тільки за умови невідкладної передачі неправомірної вигоди у сумі 2000 доларів, на що останній був змушений погодитись.

Також під час розмови, суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у сумі 500 тис. грн за ухвалення рішення про забезпечення позову, подальший його розгляд у максимально стислі терміни та ухвалення рішення про задоволення позову. Лисюка затримали під час одержання 2500 доларів.

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.