Громадська організація “Асоціація правників України” вдалась до маніпуляцій: Верховний Суд не підтримував створення військової адвокатури

26 вересня відбувалась дискусія на тему “Відродження військової юстиції в Україні”. В обговоренні взяли участь представники судової влади, Головного управління військової юстиції Міністерства оборони України, а також представники громадських організацій. Представників адвокатури під час обговорення не було.

За інформацією громадської організації “Асоціація правників України” предметом дискусії став проєкт Закону України «Про Військову поліцію», підготовлений робочою групою зі створення системи військової юстиції на базі Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності за участю Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.

На сайті громадської організації зазначено, що учасники обговорення нібито визнали необхідність створення військової адвокатури.

Скріншот з сайту https://uba.ua

В свою чергу офіційний сайт Верховного Суду зазначає про підтримку ідеї створення вертикалі військової юстиції. Так, суддя Великої Палати ВС Олег Ткачук наголосив, що робота в цьому напрямі повинна охоплювати формування військової поліції та спеціалізованої військової прокуратури, а також відновлення військових судів.

Така позиція судової влади є цілком логічною, оскільки адвокатура є учасником системи правосуддя і та діє через адвокатське самоврядування – гарантоване державою право адвокатів самостійно вирішувати питання організації та діяльності адвокатури в порядку, встановленому Законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Нагадаємо, що адвокатура України – недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури в порядку, встановленому цим Законом. Відповідно до статті 45 профільного закону, саме Національна асоціація адвокатів України представляє адвокатуру України у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, громадськими об’єднаннями та міжнародними організаціями, делегує представників до органів державної влади.

Чиї інтереси ж представляє громадська організація “Асоціація правників України” та для чого підміняє підсумки дискусії, питання залишається відкритим.