Я ніколи не забуду історію адвоката з Маріуполя: Голова Опікунської ради Ганна Лазарчук

Війна докорінно змінила наше ставлення до страждань і бід, і те що раніше здавалося неможливим й кричущим, тепер виявляється, на жаль, буденною справою.

Вже 3 березня 2022 року Національна асоціація адвокатів України створила Опікунську раду для розподілу благодійної допомоги адвокатам та їхнім сім’ям, постраждалим внаслідок воєнних дій в Україні.

Головою Опікунської ради було призначено адвоката Ганну Лазарчук, яка серед інших запитань дала відповідь і на питання про випадки серед прохань про допомогу, які вразили її особисто.

“Я ніколи не забуду історію адвоката з Маріуполя. Він з родиною евакуйовувались пішки, машини вже тоді не випускали. І, на ворожому блок-пості дуже багато людей “завертали”, не випускали з області. Він каже, що вони бачили по дорозі трупи, і коли вони підійшли, то не знали чого їм очікувати далі. І коли їх почали оглядати: речі, одяг, – і знайшли в нього свідоцтво адвоката, він зрозумів що нічого доброго очікувати не варто. Він розповідав, що фактично почав молитися і вже зрозумів чим саме це може скінчитись. Однак, він повідомив, що до нього дуже чемно поставилися і сказали: «Вибачте, ви адвокат?» «Так, адвокат».

Далі повністю зупинили “догляд”, і їм вдалось вийти – тобто дозволили їм фактично вийти з окупації. Ця людина до нас зверталась просто зі сльозами на очах, і дякувала долі за обрану професію. Він вважає, що саме професія адвоката врятувала життя йому, та його родині.

І, насправді, таких історій багато. Коли наші колеги нам пишуть, вони не просто пишуть – у мене сталася така проблема, надайте допомогу, – вони описують ті ситуації в яких вони опинилися. Коли вони стояли по 20 годин і не могли потрапити в Україну – свічками гріли ноги.

Нестерпно боляче це читати, і коли ти з ними зв’язуєшся — спілкуєшся, особисто мені ось це важко в нашій роботі в Опікунській раді. Тому що кожну заяву ти переживаєш, пропускаєш через себе, хочеш допомогти людині. Ми ніколи не були в такій ситуації, я ніколи не зрозумію як пережити такі події. Це дуже важко”, повідомила Ганна Лазарчук.