Я вперше мав можливість побачити, щоб адвокат звернувся до пенітенціарної установи, щоб вони допитали його клієнта з приводу будь-яких фактів, і протягом доби керівництво СІЗО допитує клієнта Черезова: Андрій Циганков

Адвокат Ігор Черезов, у якого станом на сьогодні, призупинено права на здійснення адвокатської діяльності на 6 місяців, використовував корупційні зв’язки з керівництвом пенітенціарної установи для допиту свого же клієнта та порушив Правила адвокатської етики.

Про це повідомив Андрій Циганков, який взяв участь у програмі РЕСПОНДЕНТ.

“Певного часу Ігор почав, на мою думку, дуже зіркувати. Для цього були підстави – резонансні справи. На сьогоднішній день принциповою для мене є справа, в якій я фактично став наступним захисником, це справа “житомирського стрілка”, яка на мою думку, просто пронизана певними корупційними зв’язками з правоохоронцями, намаганням тиснути на клієнтів через правоохоронців. Скажімо, намагання переконати в реальних обставинах, що це неправда щодо того, що особа виклала скаргу на нього (ред. – на адвоката Черезова), що він не захищав, а фактично, якби не нова команда адвокатів, яка прийшла зараз, то на сьогоднішній день “житомирський стрілок” отримав би по-життєве.

І, це влаштовувало Ігоря, він покинув свого клієнта навіть не попереджаючи його. А члени його команди, фактично не з’являються і після цього на судові засідання.

Я вперше мав можливість побачити, що адвокат звернувся до пенітенціарної установи, щоб вони допитали його клієнта з приводу будь-яких фактів, і протягом доби керівництво СІЗО допитує клієнта Черезова, який відмовився від його послуг щодо написання скарг і т.д. Потім йдуть співпадіння – погіршення режиму і так далі, ну й відповідно відкликання справи.

Без скажімо, достатніх зв’язків, це неможливо. Жоден адвокат в Україні не напише, ви знаєте там мій клієнт, він відмовився від мене – ви його там допитайте і напишіть мені письмово, саме письмово, що він думає з цього приводу.

Чи то є корупція? Безумовно. Чи то є порушення Правил адвокатської етики? Безумовно.

На сьогоднішній день зазначена особа зазнавала тортур, і єдине, що вже сьогодні можна сказати, то це те, що змінена міра запобіжного заходу і особа знаходиться на волі, і вона не переживає за своє життя, здоров’я знаходячись безпосередньо в СІЗО”, повідомив адвокат Андрій Циганков.

Нагадаємо, право на заняття адвокатською діяльністю адвоката Ігоря Черезова зупинено згідно п.3 ч.1 ст.31 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” з 24.11.2022 по 24.05.2023 на підставі рішення ДП КДКА Рівненської області № Д/11-4 від 23.11.2022 року