Як дві Каті адвокатуру ділили: одна демонструвала незнання законів, іншу турбувало питання вкрадених коштів при Рафальській

Учасницями обговорення долі адвокатури в соціальній мережі стали колишня заступниця Голови Національної асоціації адвокатів України – Ради адвокатів України Катерина Коваль, і неуспішно обрана Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів міста Києва Катерина Нікітюк.

З публічною дискусією можна ознайомитись – тут.

Катерина Нікітюк, адвокат, яка у 2009 році отримала свідоцтво на право здійснення адвокатської діяльності “з рук Інни Рафальської” публічно дискутувала з іншою адвокатом Катериною Коваль, яка так само отримала таке право з тих самих рук, про історію становлення інституту київського самоврядування.

Підставою для суперечки стала публікація Катерини Нікітюк, ймовірно, щодо долі Ігоря Черезова, якого позбавили права на зайняття адвокатської діяльності за порушення Правил адвокатської етики.

В свою чергу Катерина Коваль намагалась з’ясувати чому “ви знищували самоврядування Адвокатури міста Києва 5 років”.

Скріншот з фейсбук-сторінки Катерини Нікітюк.

Катерина Нікітюк апелювала до Катерини Коваль, що не можна роздавати свідоцтва адвоката та “створювати армію людей з недосвідоцтвами”. На що Коваль відповідала, що “вони” не забрали КДКА публічного права, а створили КДКА приватного права, і робить висновок – докерувались.

Скріншот з фейсбук-сторінки Катерини Нікітюк.

Катерина Коваль весь час переходила на особистості і називала опонентів “лжеобраними”, на що Катерина Нікітюк відреагувала, що її подруга весь час знімала кошти з рахунків органів самоврядування, ймовірно, маючи на увазі пані Рафальську. Нагадаємо, під час перевірки Ради адвокатів міста Києва під керівництвом Інни Владиславівни, Вища ревізійна комісія адвокатури виявила порушення в особливо великих розмірах, що і стало підставою для переобрання голови київської адвокатури.

Скріншот з фейсбук-сторінки Катерини Нікітюк.

В коментарях пані Коваль підтвердила, що існувало товариство з обмеженою відповідальністю куди надходили кошти від платного стажування, та зазначила навіть про податок на додану вартість. А також додала, що до цієї ТОВки вона відношення не мала, а також запропонувала опонентці зібрати круглий стіл, на якому фахово обговорити історію становлення київської адвокатури. Катерина Нікітюк скептично поставилась до такої ідеї, а Катерина Коваль навіть перейшла до погроз на адресу пані Нікітюк, оскільки на її думку саме вона відповідатиме “за видані свідоцтва організації приватного права” протягом наступних 75 років. На що Катерина Нікітюк відреагувала коротко – “гімномутиво”, і пояснила, що це термін означає те, що “коли вже зовсім немає чим зайнятися, то починається придумування якихось обставин”.

Нагадаємо, “спілкування” відбулось між двома адвокатами, яким так небайдужа доля адвокатури. Ну що ж, розмови такого рівня, ми, певно заслужили?