Як захисник Азарова офіційно заявляю, що ніякого повідомлення про підозру ні моєму клієнту ні мені ніхто не вручав: адвокат Пеліхос

Про це адвокат Євген Пеліхос заявив на своїй сторінці в Facebook

“Як захисник Миколи Яновича офіційно заявляю, що ніякого повідомлення про підозру ні моєму клієнту ні мені ніхто сьогодні не вручав, – заявив адвокат. – Поки важко давати коментарі по суті даної справи, але очевидно дивними виглядають формулювання про те, що Микола Азаров через місяць після призначення його на посаду Прем’єр-Міністра України зміг забезпечити узгодження проекту Угоди з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”, зазначив адвокат.

Адвокат нагадав, що главою 11 КПК України, зокрема, ч. 7 ст. 135 КПК, врегульовано порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні особи, що проживає за кордоном. Зокрема, зазначено, що «повістка про виклик особи, яка проживає за кордоном, вручається відповідно до міжнародного договору про правову допомогу, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, а за відсутності такого – за допомогою дипломатичного (консульського) представництва.

«У процесуальному аспекті письмове повідомлення про підозру не може набути статусу офіційного тільки в результаті його складання і узгодження прокурором. Сам факт складання письмового тексту повідомлення про підозру без його безпосереднього вручення відповідною особою не може бути розцінений як виконання всього комплексу дій, передбачених поняттям «здійснення повідомлення про підозру», – додав Пеліхос.