Якщо ж через певні причини справи не можуть бути передані до іншого суду, то з цієї ситуації є такі виходи: голова ВС Князєв

Відбулася онлайн-зустріч Голови Верховного Суду Всеволода Князєва із суддями Харківської, Донецької, Луганської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської та Полтавської областей. До заходу долучилися в. о. Голови Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов, Голова Ради суддів України Богдан Моніч та Голова Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Голова ВС зазначив, що виникає ряд питань, які наразі виникають у суддів, – відновлення судових справ і проваджень, що лишилися на тимчасово окупованих територіях.

За словами Всеволода Князєва, якщо є можливість вивезти справи із суду, їх передають до іншого суду, визначеного розпорядженням Голови ВС. Такі справи розподіляють між суддями, і новий склад суду розглядає їх спочатку.

Якщо ж через певні причини справи не можуть бути передані до іншого суду, то з цієї ситуації є такі виходи. За наявності судового рішення суду першої інстанції справа може бути відновлена згідно з процесуальними нормами. Якщо у справі ще не було ухвалено судове рішення, це є підставою для сторони подати новий позов. Відповідно, розгляд судової справи відбувається із самого початку.

Всеволод Князєв зазначив, що більшість судів на деокупованих територіях відновили свою роботу, і додав, що після відновлення підсудності розгляд справ завершується в суді, якому попередньо була визначена територіальна підсудність.