Ідея Венедіктової про те, як прокурори мають реагувати на прийняття суддями неправосудних, на думку прокурорів, рішень – легковажна: Смірнов

Про це повідомив Андрій Смірнов, заступник керівника Офісу Президента, адвокат в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Немає сенсу оцінювати таку ініціативу, судова система сама здатна її оцінити і захистити себе від наслідків подібних наказів. Більше того, вона обов’язково це зробить”, зазначив Смірнов.

На думка адвоката, якщо суддівський корпус виступить із пропозиціями щодо законодавчих змін, наслідком яких буде більш чітка і конкретизована відповідальність прокурора, наприклад, за неявку в судове засідання без поважних причин, штучне затягування розгляду заходів забезпечення і скарг учасників кримінального провадження, вони мають всі шанси знайти підтримку.

“Ідея легковажна, а судова система на своєму нелегкому шляху до самовдосконалення і незалежності зможе дати гідну відповідь. Ключова загроза, яку несуть у собі подібні ідеї, зводиться до спроби чергового закріплення негативного образу судді і рішень, які він приймає. На жаль, ми не бачимо бажання дати об’єктивну оцінку ситуації, яка призвела до постановлення судового рішення, що не відповідає позиції прокурора”, зазначив заступника керівника Офісу Президента.