Є зрушення у процесі створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності: Голова ВС Князєв

Очільник ВС висловив вдячність міжнародним партнерам за міцну позицію щодо України в ці надзвичайно важкі часи, за підтримку ключових реформ у сфері правосуддя, допомогу у вирішенні проблемних питань та постійну і плідну співпрацю з Верховним Судом, побудовану на основі спільних інтересів, поглядів і цінностей.

Про це повідомляє Судова влада.

«Уже більше року Україна протистоїть російській агресії, окупанти крадуть її майбутнє, знищують її інфраструктуру. Без допомоги наших справжніх друзів наслідки цієї війни були б ще гірші. Найголовніше, що ми не самі, нас підтримує увесь цивілізований світ, з нами США, Канада, Європа та інші небайдужі країни. З вашою допомогою ми обов’язково переможемо  ворога. І вже зараз слід думати про відбудову й, звісно ж, про покарання російських воєнних злочинців», – наголосив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час онлайн-зустрічі із представниками проєктів міжнародної технічної допомоги.

Він також додав, що за сприяння програми USAID «Справедливість для всіх», проєкту ЄС «Право-Justice», проєктів РЄ та ОБСЄ, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва у 2022 році Верховний Суд взяв участь у низці важливих міжнародних заходів і започаткував співпрацю із Судом ЄС.

Крім того, Всеволод Князєв окреслив пріоритетні напрями подальшої співпраці та ключові питання щодо відбудови судової влади. Йшлося, зокрема, про відновлення приміщень і технічне оснащення судів на деокупованих територіях та заповнення вакансій у судах. Також Голова ВС акцентував на необхідності налагодження співпраці з Міжнародним кримінальним судом та проведення тренінгів для суддів усіх трьох інстанцій з питань розгляду справ щодо воєнних злочинів і навчальних курсів з міжнародного гуманітарного права.

Окрім цього, важливим, на переконання Всеволода Князєва, є зрушення у процесі створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.