Серед зобов’язань для вступу до ЄС – створення у цьому році Вищого адміністративного суду України: голова ВРП Усик

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик звернув увагу, що Україна не одне десятиліття бореться з проявами корупції в усіх сферах життя, у тому числі, на жаль, у сфері правосуддя. Серед тисячі доброчесних і високопрофесійних суддів знаходяться одиниці, які допускають правопорушення, і це дуже негативно впливає не лише на авторитет окремого суду, а загалом на судову владу і на авторитет держави.

Про це повідомляє Судова влада.

Григорій Усик зазначив, що Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і Вищу раду правосуддя попереду чекає складна, насичена і відповідальна робота щодо забезпечення формування доброчесного і високопрофесійного суддівського корпусу.

«Станом на 1 червня 2024 року Вища рада правосуддя внесла Президенту 249 подань про призначення суддів. Президентом України видано укази про призначення 114 суддів. Маємо намір до осені повністю виконати покладене на нас зобов’язання щодо оперативного розгляду питань про призначення суддів», – сказав очільник ВРП.

Григорій Усик нагадав, що Кабінет міністрів України затвердив Матрицю реформ та порядок моніторингу виконання наданих Україні міжнародними партнерами рекомендацій та умов, що систематизує рекомендації міжнародних партнерів стосовно проведення реформ, у тому числі і у судовій системі.

Серед зобов’язань України для вступу до ЄС – створення у цьому році Вищого адміністративного суду України.

Водночас Голова ВРП зауважив, що ВККСУ наразі працює з величезним навантаженням через добір суддів до судів першої, апеляційної інстанцій, і одночасне проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду України і Вищого адміністративного суду України створить додаткові складності.

Також завданням, яке передбачено Матрицею реформ, є створення служби дисциплінарних інспекторів і передача цій службі Вищою радою правосуддя дисциплінарних справ щодо суддів.

«Наразі проводиться конкурс на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника і дисциплінарних інспекторів. За оптимістичними даними служба дисциплінарних інспекторів має бути створена у вересні 2024 року. На цю службу покладаються великі сподівання у забезпеченні прозорих дисциплінарних процедур щодо суддів» – сказав Григорій Усик.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.