Європейський суд з прав людини визнав неприйнятною скаргу Медведчука щодо кримінального провадження проти нього

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав неприйнятною скаргу  підозрюваного у держзраді нардепа Віктора Медведчука, який звинувачував владу України в «політичній мотивації» його кримінального переслідування.

Про це зазначається у рішенні ЄСПЛ від 15 вересня 2022 року.

ЄСПЛ зазначив, що кримінальне провадження проти заявника все ще перебуває на попередній стадії, тому його скарга на порушення права на справедливий судовий розгляд є передчасною.

ЄСПЛ зазначив, що з приводу обрання домашнього арешту, на що скаржився Медведчук, українські суди давали роз’яснення, які «не видаються довільними чи необґрунтованими».

«Зокрема, посилання на різні докази в матеріалах, наданих суду, демонструють, що підозра в тому, що заявник міг вчинити державну зраду (шляхом передачі військової таємниці іншій державі), ґрунтувалася на достатніх об’єктивних елементах для розгляду як “обґрунтована” у значенні, передбаченому статтею 5 Конвенції», – йдеться в рішенні.

У ЄСПЛ немає підстав вважати, що суди ухвалювали рішення без відсутності на те правових підстав, або сумніватися в їхній неупередженості: «Незважаючи на те, що високопоставлені урядовці України публічно заявляли, що заявник і деякі його політичні союзники допомагали російській владі в її агресії проти України, і Рада національної безпеки і оборони України запровадила проти них економічні санкції у зв’язку з цим, які не є предметом цієї заяви, немає жодних доказів того, що домашній арешт заявника супроводжувався свавіллям або був частиною стратегії влади перешкоджати його політичній діяльності або «усунути його з суспільного життя».

ЄСПЛ вважає, що домашній арешт Медведчука базувався на «обґрунтованій підозрі» і був виправданий ризиком заподіяння шкоди здійсненню правосуддя, відповідно до статті 5 Конвенції.