Європейський суд з прав людини зобов’язав Румунію ухвалити закон, який захищатиме права одностатевих пар

Європейський суд з прав людини зобов’язав Румунію ухвалити закон, який захищатиме права одностатевих пар.

Про це йдеться у прес-релізі ЄСПЛ.

Суд дійшов висновку, що закони країни порушують ст. 8 Європейської конвенції з прав людини, яка передбачає право на повагу до приватного та сімейного життя.

“Румунія зобов’язана забезпечити адекватне визнання та захист одностатевих відносин, хоча мала право на те, щоб визначити форму, в якій цей захист надаватиметься. Жоден з аргументів уряду щодо одностатевих шлюбів не може переважити зацікавленість заявників у визнанні їхніх союзів”, — йдеться у повідомленні ЄСПЛ.

Підставою для розгляду стало звернення до Суду групи заявників, які скаржилися на те, що їхні права на захист приватного життя обмежуються, оскільки в Румунії не визнаються одностатеві шлюби. Усі заявники проживають на території країни та зверталися до місцевих органів РАЦС з проханням зареєструвати їхні стосунки, проте ці запити були відхилені.

Нагадаємо, наразі у Румунії діє пряма законодавча заборона на визнання одностатевих шлюбів, встановлена Цивільним кодексом країни (ст. 271 та 277). Шлюбом відповідно до цих статей визнається лише союз чоловіка та жінки.