Іран повинен виплатити компенсації родинам загиблих через збиття українського літака: Валерія Коломієць

Заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць разом із заступником Міністра закордонних справ Євгеном Єніним та заступником Генерального прокурора Гюндузом Мамедовом взяла участь у спільній онлайн-зустрічі з родичами загиблих внаслідок збиття Іраном літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752.

Під час зустрічі родичам загиблих надали інформацію про перебіг технічного розслідування, включаючи питання аналізу чорних скриньок за участі міжнародних експертів.

Представники Уряду та Генеральної прокуратури наголосили, що будуть вживати всіх необхідних заходів для якнайшвидшого отримання кожною з постраждалих родин повної та адекватної компенсації за заподіяну матеріальну та моральну шкоди. Визначення розміру компенсації здійснюватиметься з урахуванням світових стандартів.

Родичів загиблих також поінформували про стан кримінального розслідування та перспективи притягнення винних до відповідальності, співпрацю з іншими постраждалими державами, а також перспективи звернення України до міжнародних юрисдикційних органів з метою притягнення Ірану до відповідальності.      

«Україна робитиме все, аби не дозволити винним уникнути відповідальності, а родичам загиблих – отримати гідну компенсацію за цю страшну трагедію», – підкреслила Валерія Коломієць.